вівторок, 29 вересня 2020 р.

 

Опубліковано проект умов проведення ДПА у 2021 році

Міністерством освіти і науки розроблено проект наказу, що визначає умови проведення державної підсумкової атестації школярів, які здобувають початкову, базову та повну загальну середню освіту в 2020/21 навчальному році.

Відповідний проект документа винесений для громадського обговорення, що триватиме до 12 жовтня.

Зокрема, проектом наказу визначено перелік предметів, з яких цього навчального року складатимуть шкільні іспити учні 4-х, 9-х та 11-х класів, а також форму проведення державної атестації.

Як і у попередні роки, учні 4-х та 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію письмово у своїх школах.

ДПА випускників шкіл традиційно відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. 

ДПА учнів 4-х класів у 2020/21 навчальному році

(перелік предметів)

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

ДПА учнів 9-х класів у 2020/21 навчальному році

(перелік предметів)

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття базової освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

ДПА учнів 11-х класів у 2020/21 навчальному році (перелік предметів)

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти), проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*) (за вибором здобувача освіти**).

4. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти***).

5. Мова національної меншини чи корінного народу****.

* Відповідно до освітньої програми закладу освіти.

** Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

*** Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет «Природничі науки», можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

**** Для здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мовами національних меншин чи корінних народів (на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

 

пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Онлайн-тренінг для вчителів основ здоров’я  «Хмарні сервіси Google в роботі вчителя ЗЗСО. Classroom як одна з платформ організації дистанційного навчання»


З метою реалізації навчально-методичного та технологічного інструментарію в умовах цифровізації освіти; надання освітніх послуг для забезпечення належного рівня сформованості інформаційно-комунікаційної компетентності учителя та розвиток професійної майстерності вчителів основ здоров’я  в умовах реалізації Концепції “Нова українська школа” 21 вересня 2020 року у Тернопільському ОКІППО за допомогою онлайн-платформи Google Meet  відбувся тренінг «Хмарні сервіси Google в роботі вчителя ЗЗСО. Classroom як одна з платформ організації дистанційного навчання» для вчителів основ здоров’я закладів ЗЗСО Тернопільської області.

Навчання для вчителів основ здоров’я  провели методисти Тернопільського  ОКІППО Турчин Ольга Василівна  та Горда Галина Анатоліївна.

Методист Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти  Турчин О.В. зупинилася на питаннях дистанційного навчання в школі. Організовувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати і мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. Складністю дистанційного навчання є не тільки стимулювання учнів до внутрішньої роботи, а й можливість розгортання діалогу, який дозволяє учням висловлювати найрізноманітніші пропозиції.

У ході тренінгу педагоги мали можливість поглибити рівень інформаційно-цифрової компетентності; ознайомитися з особливостями впровадження хмарних сервісів Google для ефективного управління освітнім процесом  у закладі освіти; опанувати основи використання додатків Google для налагодження взаємодії між учасниками освітнього процесу. Навчилися налаштувати сервіс Classroom та створення предметних курсів для організації дистанційного навчання у ЗЗСО під час міні лекцій, які  провела  методист  центру інформатики, ІКТ і дистанційної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Горда Галина Анатоліївна:  «Створення нового дистанційного курсу, класів та організація роботи у середовищі Classroom», «Наповнення дистанційного курсу з основ здоров’я  навчальними матеріалами. Розміщення навчального контенту у класних кімнатах  Google Classroom» та практичні роботи «Організація власних класних кімнат  у Google Classroom» та «Наповнення навчальним контентом створених класних кімнат учасниками тренінгу».

Досвідом роботи з використання платформи Google Classroom для організації освітнього процесу з основ здоров’я та налагодження взаємодії між учасниками освітнього процесу,  оцінювання школярів з основ здоров’я  поділився  учитель  основ здоров’я Заліщицької державної гімназії, Заслужений вчитель України – Дяків Василь Григорович.

На завершення тренінгу учителі обговорили актуальні питання, поділились своїми напрацюваннями та отримали відповіді на  запитання, які виникають у практичній діяльності.

За підсумками проведення тренінгу учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації (3 год).

 

 




 

Онлайн-тренінг для вчителів біології  «Хмарні сервіси Google в роботі вчителя ЗЗСО. Classroom як одна з платформ організації дистанційного навчання»


З метою реалізації навчально-методичного та технологічного інструментарію в умовах цифровізації освіти; надання освітніх послуг для забезпечення належного рівня сформованості інформаційно-комунікаційної компетентності учителя та розвиток професійної майстерності вчителів біології  в умовах реалізації Концепції “Нова українська школа” 18 вересня 2020 року у Тернопільському ОКІППО за допомогою онлайн-платформи Google Meet  відбувся тренінг «Хмарні сервіси Google в роботі вчителя ЗЗСО. Classroom як одна з платформ організації дистанційного навчання» для вчителів біології закладів ЗЗСО Тернопільської області.

Навчання для вчителів біології провели методисти Тернопільського  ОКІППО Турчин Ольга Василівна  та Горда Галина Анатоліївна.

Методист Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти  Турчин О.В.. зупинилася на питаннях дистанційного навчання в школі. Організовувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати і мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. Для забезпечення дистанційного навчання учнів учитель може створювати власні веб-ресурси або використовувати інші  веб-ресурси на свій вибір. При цьому обов’язково надавати учням рекомендації щодо використання ресурсів,  послідовності вивчення завдань, особливостей контролю тощо. Щоб привчити дітей до академічної доброчесності, важливо завжди давати коректні посилання на джерела використаної інформації. Для будь-якого навчання комунікація є невід’ємним складником педагогічного процесу. Складністю дистанційного навчання є не тільки стимулювання учнів до внутрішньої роботи, а й можливість розгортання діалогу, який дозволяє учням висловлювати найрізноманітніші пропозиції. Основна мета комунікації полягає в залученні та мотивації учасників до навчання.

У ході тренінгу педагоги мали можливість поглибити рівень інформаційно-цифрової компетентності; ознайомитися з особливостями впровадження хмарних сервісів Google для ефективного управління освітнім процесом  у закладі освіти; опанувати основи використання додатків Google для налагодження взаємодії між учасниками освітнього процесу. Навчилися налаштувати сервіс Classroom та створення предметних курсів для організації дистанційного навчання у ЗЗСО під час міні лекцій, які  провела  методист  центру інформатики, ІКТ і дистанційної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Горда Галина Анатоліївна:  «Створення нового дистанційного курсу, класів та організація роботи у середовищі Classroom», «Наповнення дистанційного курсу з біології навчальними матеріалами. Розміщення навчального контенту у класних кімнатах  Google Classroom» та практичні роботи «Організація власних класних кімнат  у Google Classroom» та «Наповнення навчальним контентом створених класних кімнат учасниками тренінгу».

На завершення тренінгу учителі обговорили актуальні питання, поділились своїми напрацюваннями та отримали відповіді на  запитання, які виникають у практичній діяльності.

За підсумками проведення тренінгу учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації (3 год).

 


 

 


вівторок, 15 вересня 2020 р.

 

Сергій Шкарлет: «Головне – здоров’я дітей і батьків»

Наше міністерство і я, а також Президент і Прем’єр-міністр наполягають, щоб освіта була в традиційному очному форматі. Ніхто дистанційне навчання не розцінює як 100% альтернативу. Лише як додаток, форму певного змішаного навчання, як інструмент набуття додаткових знань з інформаційного простору, аби підсилити свої навички й здібності. Про це в інтерв’ю для Mind.ua розповів т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«МОН, як і пересічні українці, сприймає ситуацію з деякою тривогою: «стрибки» з червоної до помаранчевої, жовтої чи зеленої зон можуть вносити певний дискомфорт в освітній процес. Та головне – здоров’я дітей і батьків. На жаль, на 1 вересня в Україні 19 «червоних» зон. Але сподіваюся, що, коли українці сумлінно виконуватимуть карантинні вимоги, буде менше таких зон», – зазначив Сергій Шкарлет.

За його словами, дистанційне навчання першокласників – нонсенс. «Звичайно, діти мають піти до школи, відчути її «дух», соціалізацію. Але як навчати дистанційно першокласників – це питання педагогічної майстерності вчителів. Згадаємо перше весняне півріччя і те, як працювали в тих умовах викладачі: спочатку було певне неприйняття дистанційного формату, ступор. Та життя не стоїть на місці, і я вдячний нашим педагогам і педпрацівникам за те, що вони адаптувалися. Для цього є різні засоби зв’язку, численні електронні освітні платформи», – сказав т.в.о. Міністра.

Окрім того, Сергій Шкарлет висловив сподівання, що до жовтня 2020 року буде розроблено Національну електронну освітню платформу на Open edX, яку наразі МОН активно створює з Міністерством цифрової трансформації.

«У нас є напрацювання щодо наповнення її освітнім контентом: телевізійні уроки, інформаційні матеріали, завантаженні підручники й навчальні посібники. Є засоби звичайного зв’язку, електронна пошта. Також це можуть бути заняття за індивідуальною системою, сімейною, патронатною системою освіти. Тобто на сьогодні є рекомендації щодо розробки навчального процесу», – повідомив т.в.о Міністра освіти і науки.