середа, 17 травня 2023 р.

 Проведення семінару

«Формування здоров’язберігаючих компетентностей в учнів»

21 квітня 2023 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet проведено семінар «Формування здоров’язберігаючих компетентностей в учнів», учасниками якого були  учителі основ здоров’я  закладів загальної середньої освіти області.

Школа ХХІ століття – це школа самореалізації особистості, у якій учитель повинен навчити учнів розвивати пізнавальний інтерес, здібності, об’єктивно оцінювати себе, бачити світ таким, яким його бачать інші, планувати та організовувати діяльність для досягнення визначених цілей.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Жизномірська Оксана Ярославівна, доцент кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти,  кандидат психологічних наук акцентувала увагу на значущості порушеного питання в освітньому процесі та розкрила питання «Психоемоційна підтримка учнів та вчителя в умовах війни». У цей непростий час для нас, ми потребуємо якомога більше підтримки (емоційної, психологічної, моральної, мотиваційної, професійної), різновекторного спілкування з дітьми різного віку. Стрес – стан психічної напруженості, що виникає в процесі діяльності у найбільш складних умовах. Відновлення власного «Я» педагога включає три складові: фізіологічна стійкість;  психологічна стійкість;  психологічна готовність. Компоненти психосоціальної підтримки: контакт  з дорослими;  почуття контролю над емоціями, тілом;  вирішення конкретних проблем; позитивні активності;  позитивне мислення; позитивна взаємодія з однолітками.

Питання «Формування здоров’язберігаючих компетентностей в учнів» розкрила методист Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної  педагогічної  освіти  Турчин  Ольга  Василівна.  Здоров’я кожної окремої людини – це в цілому здоров’я української нації. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність є в Україні найвищою соціальною цінністю, невід’ємною складовою суспільного багатства. Головне завдання школи – виховання фізично, психічно і морально здорового покоління, формування нової особистості, здатної удосконалювати себе в різних напрямах, готової до активного творчого життя в незалежній державі. Найважливішим завданням педагогів є формування компетентностей в учнів, зокрема здоров’язбережувальної, яка розглядається як здатність учня застосовувати здоров’язбережувальні компетенції в умовах конкретної життєвої або навчальної ситуації на користь збереження, зміцнення і формування здоров’я.

Досвідом роботи щодо формування здоров’язберігаючих компетентностей в учнів на уроках основ здоров’я та позакласній роботі поділилися учителі, які висвітлили питання:  «Впровадження компетентнісного підходу до формування здоров’язбережувальних навичок у практику сучасної школи», Шийка Олена Петрівна, вчитель основ здоров’я Борщівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 3-гімназія ім. Романа Андріяшика»; «Використання веб-орієнтованих технологій у здоров’язбережувальному навчанні учнів», Гикава Ірина Любомирівна, вчитель основ здоров’я, Опорного навчального закладу «Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Заводської селищної ради Чортківського району; «Здоров’язбережувальні технології на уроках основ здоров’я», Чорнописький Сергій Євгенович,  вчитель основ здоров’я Тернопільського технічного ліцею Тернопільської міської ради.

Одним із напрямків роботи з формування здоров’язбережувальної компетентності учнів є проведення уроків з «Основ здоров’я». Предмет «Основи здоров’я» відіграє важливу роль у системі навчання і виховання учнів, метою якого є – формування  здоров’язбережувальної компетентності учнів на основі оволодіння ними знань про здоров’я та безпеку, практичними навичками здорового способу життя і безпечної поведінки, формування в них ціннісного ставлення до життя і здоров’я, сприяння їх всебічному розвитку.

Презентація Здоров'язберігаючі технології на уроках основ здоров’я

Презентація Впровадження компетентнісного підходу формування здоровʼязбережувальних навичок у практику сучасної школи

Немає коментарів:

Дописати коментар